Strona główna Aktualności
21 Maj 2013
PODNIEBNY FESTYN

Nie zabrakło więc pokazów kunsztu lotniczego pilotów z kraju i z zagranicy. Zaprezentowały się cywilne grupy akrobacyjne oraz piloci w pokazach indywidualnych, samoloty i szybowce historyczne, motoszybowce, paralotnie i motolotnie oraz wiatrakowce. Przez dwa dni na lotnisku w Michałkowie podziwiać więc można było pokazy lotów i akrobacji w wykonaniu mistrzów z wielu krajów. Odbywały się również skoki spadochronowe a niekwestionowany mistrz Polski akrobacji samolotowych, a także pilot szybowcowy i śmigłowcowy - Artur Kielak, zachwycił zgromadzony tłum swym doskonałym stylem sztuki pilotażu. Nie zabrakło imprez towarzyszących, jak chociażby koncertów czy występów tanecznych. Tysiące ludzi i ryk silników oraz poczucie, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym i niesamowitym- tak mógłbym podsumować to wydarzenie - mówi starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz.-Śmiało mogę powiedzieć, że to impreza naprawdę "wysokich lotów”, dobrze przygotowana i zorganizowana. Jednocześnie była ona dla mnie okazją do spotkania z samorządowcami, szczególnie zaś ważna było rozmowa z marszałkiem województwa Markiem Woźniakiem. Te rozmowy są zawsze korzystne dla powiatu… - dodał z uśmiechem starosta Mazurkiewicz.
Organizatorem dwudniowego festynu było Stowarzyszenie "Lotnisko Bliżej Miasta" oraz Starostwo Powiatu Ostrowskiego. Dodajmy, że współorganizatorami imprezy był Aeroklub Ostrowski oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.