Strona główna Aktualności
12 Luty 2004
Gośćmi posiedzenia byli dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kępińskiego.
|n|
|n|Starostwo Powiatowe w Kępnie zwróciło się z apelem i prośbą do właścicieli kępińskich aptek o nieodpłatne przekazanie na rzecz placówek oświatowych testów do wykrywania narkotyków w organiźmie. Testy te przekazały apteki: "Pod Wagą" , "Pod Kasztanami" oraz apteka "Nowa". Starosta kępiński uroczyście przekazał dla każdej ze szkół otrzymane testy .Z testów tych mogą skorzystać nieodpłatnie wszyscy rodzice, których dzieci uczęszczają do szkół ponadgimnazjalnych. Zarząd tym samym dziękuje wszystkim darczyńcom. Zarząd zaakceptował wniosek dyrektora ZSP nr 1 w Kępnie dotyczący przeznaczenia środków finansowych na szkolenia dla nauczycieli w zakresie wymiany międzynarodowej młodzieży „Dobry wychowawca” oraz w kierunku proeuropejskim. Omówiono wstępny program imprez kulturalnych ,które będą organizowane w dniu 1-3 maja 2004r.Powiat kępiński przygotowuje wydanie informatora w którym będą przedstawione aktualne informacje nt. środowiska naturalnego, zabytków przyrody i informacje turystyczne. 16-18 kwietnia br. Sekretarz Powiatu będzie uczestniczył w Targach Przedsiębiorczości w Brnie na Słowacji. Celem tego wyjazdu jest pozyskanie nowych wystawców z zagranicy na organizowane w sierpniu br. 5 jubileuszowych Targów Przemysłu Meblowego i Przedsiębiorczości Kępno 2004r. Sekretarz Powiatu zarazem Komisarz Targów przystąpił wraz z bydgoską firmą "Becker" do opracowania folderu gospodarczego i współpracy zagranicznej ,który jest związany m.in. z czterema edycjami targowymi oraz podpisanymi porozumieniami o współpracy z Powiatem Aurich i regionem Kiszköre. Zarząd podjął uchwałę nr 6 w sprawie strefy płatnego parkowania w Kępnie.
|n|W treści tej uchwały Zarząd wyraża negatywną opinię odnośnie włączenia do w/w strefy ulicy Kościuszki- od Broniewskiego do ulicy Kościelnej. Zarząd przyjął stanowisko w którym stwierdza, że w strefie wymienionych ulic znajduje się dużo instytucji użyteczności publicznej z których korzystają mieszkańcy powiatu kępińskiego i nie powinni oni ponosić dodatkowych opłat za parking załatwiając sprawy urzędowe.
|n|Zarząd zaakceptował projekt uchwały Rady Powiatu Kępińskiego w sprawie zmiany stawek za zajęcie pasa drogowego.