Strona główna Aktualności
04 Kwiecień 2016

W sobotni wieczór mieszkańcy powiatu, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych spotkali się na skwerze przed budynkiem Starostwa Powiatowego, by pokazać swą solidarność i zrozumienie dla osób u których zdiagnozowano autyzm.

Według danych, autyzm diagnozuje się już u jednego dziecka na sto. Od kilku lat 2 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, mający na celu budowanie w ludziach zrozumienia i tolerancji dla autyzmu, który jest zaburzeniem powodującym problem z nawiązaniem kontaktu z innymi dziećmi, a nawet z rodzicami. Osoby z autyzmem nie chcą mówić, nie przytulają się, nie nawiązują relacji. Od świata innych wybierają własny świat. Autyzm jest ogromnym problemem społecznym.

Punktualnie o 20.00 przybyłych powitała Beata Lebek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, mówiąc zebranym o idei organizacji tego dnia i jego symbolice. Na placu pojawiły się niebieskie lampiony, a fasady budynków rozświetliły niebieskie światła. Do akcji włączyło się mnóstwo osób, wśród nich: posłanki Andżelika Możdżanowska i Bożena Henczyca, wicestarosta Powiatu Kępińskiego – Grażyna Jany oraz burmistrz Miasta i Gminy Kępno - Piotr Psikus. W akcję włączyli się również strażacy z jednostek OSP oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Tego dnia mieszkańcy naszego powiatu pokazali swoją tolerancję i przede wszystkim akceptację wobec ludzi dotkniętych autyzmem, którzy niejednokrotnie różnie są odbierani w naszym społeczeństwie. Każda tego typu akcja jest drobnym krokiem do lepszego zrozumienia i akceptacji.

Nie znaleziono galerii.