Strona główna Aktualności
02 Listopad 2015
Władze Powiatu Kępińskiego podpisały w czwartek, 29 października umowy partnerskie z gminami: Kępno, Łęka Opatowska i Baranów dotyczące wspólnych inwestycji drogowych.

Umowa podpisana przez Wicestarostę - Grażynę Jany i członka Zarządu Powiatu Kępińskiego - Michała Błażejewskiego przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu -Marcina Trojaka z Gminą Kępno dotyczy remontu ulicy Wieluńskiej. Samorząd gminny z Kępna zobowiązał się w niej przekazać  w ramach partnerstwa przy inwestycji kwotę 1280.000,00 zł.  Powiat Kępiński  w zamian przekaże 950.000,00 zł przy inwestycji na drodze gminnej.

Przekazana przez Gminę Kępno kwota stanowi ostatecznie 6 procent  wartości całego przedsięwzięcia. Strony wspólnie uznały, że remont ulicy Wieluńskiej jest pilny i potrzebny. Inwestycja zlokalizowana w Kępnie ma duże znaczenie także dla władz powiatowych.

W przypadku porozumienia z Gminą Łęka Opatowska  ta zdecydowała sie  wesprzeć remont drogi powiatowej na odcinku Trzebień - Opatów kwotą 821.000,00 zł. Powiat Kępiński zaś w ramach partnerstwa przekaże 321.000,00 zł Gminie Łęka Opatowska  na remont drogi gminnej.

Kwota 500.000,00 zł przekazana przez gminnych rajców z Łęki Opatowskiej stanowi aż 15 procent wartości całej inwestycji.

Odcinek Trzebień - Opatów to bez wątpienia jedna z najgorszych dróg na terenie powiatu. Pilną potrzebę realizacji remontu na tej drodze widzą władze Powiatu Kępińskiego. O tym, że zależy na nim także władzom Gminy Łęka Opatowska najlepiej świadczy wysokość przekazanych środków.

Powiat Kępiński podpisał także umowę partnerską z Gminą Baranów dotyczącą remontów na odcinku Grębanin - Żurawiniec i w miejscowości Joanka.

Porozumienia z gminami to dowód na doskonale układającą się współpracę z samorządami gmin Powiatu Kępińskiego w ramach wspólnych inwestycji drogowych - podkreślają władze powiatowe.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.