Strona główna Aktualności
02 Wrzesień 2015
Dnia 1 września w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2015/2016. W uroczystości udział wzięli min.:  Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Minister w KPRM, Senator RP Andżelika Możdżanowska, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego ze Starostą Witoldem Jankowskim na czele, proboszczowie ks. Jerzy Palpuchowski oraz ks. Marek Otręba oraz ks. Kanonik Krzysztof Nawrocki, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele pracodawców, rodziców, nauczyciele, uczniowie i przedstawiciele lokalnych mediów. Zebranych powitała nowa dyrektor szkoły Bogumiła Drobina. W swoim wystąpieniu zapoznała ona zebranych z wynikami rekrutacji oraz założeniami nowego roku szkolnego, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem pierwszoklasistów. Uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego dokonał Starosta Kępiński Witold Jankowski. Omawiając strukturę powiatowej oświaty Starosta zwrócił szczególną uwagę  na zmiany jakie zaszły  w ostatnich latach, wykonanych  inwestycjach i planach na przyszłość. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Kępiński. W tym roku z rąk Starosty Kępińskiego akty otrzymali: Beata Szymoniak z ZSP Nr 2, Ilona Brzezińska z ZSS w Słupi oraz Joanna Wawrzyniak z ZSP Nr 1.

Warto nadmienić, że podczas inauguracji roku szkolnego uroczyście pożegnano przechodzącego na emeryturę dotychczasowego dyrektora szkoła Zygmunta Nowackiego. Starosta Kępiński Witold Jankowski dziękował dyrektorowi za trud jaki włożył w rozwój placówki, a także zaangażowanie i oddanie przez wszystkie lata pracy w szkole. Poza tym Starosta Kępiński pismem z dnia 22 grudnia 2014 r. wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej o przyznanie p. Zygmuntowi Nowackiemu Złotego Medalu za Długoletnią Służbę. Medal zostanie prawdopodobnie wręczony z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Licznie zebrane delegacje również ciepłymi słowami dziękowały dyrektorowi za wieloletnią współpracę. Niecodzienną niespodziankę na tą okazję przygotowali również uczniowie i nauczyciele placówki, którzy w prezentacji pod nazwą „Maraton Dyrektora” przedstawili wszystkie najważniejsze momenty z życia szkolnego przechodzącego na emeryturę dyrektora. Stanowiło to doskonałą okazję do wspomnień i wzruszeń.

Na zakończenie symbolicznie dyrektor Zygmunt Nowacki przekazał nowej dyrektor Bogumile Drobinie klucz do szkoły, stanowiący symbol przekazania władzy i rozpoczęcia nowego dyrektorskiego maratonu.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.