Strona główna Aktualności
01 Wrzesień 2016

1 września w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H.Sucharskiego w Kępnie miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017.

W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Wicestarosta Grażyna Jany, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński, członkowie Zarządu Krystyna Możdżanowska i Zenon Kasprzak, sekretarz powiatu Magdalena Osada, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Zebranych powitała dyrektor szkoły Danuta Stefańska. W swoim wystąpieniu zapoznała  zebranych z wynikami rekrutacji oraz założeniami nowego roku szkolnego, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem pierwszoklasistów. W imieniu władz powiatu życzenia dla młodzieży, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych złożyła Wicestarosta Grażyna Jany, dokonując jednocześnie symbolicznym dzwonkiem inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość była także okazją do wręczenia aktów mianowania nauczycielom szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Kępiński. W tym roku akty otrzymali: Aneta Szczęsna  z ZSP Nr 1 oraz Bernadeta Nowak i Łukasz Gruszka z ZSS w Słupi pod Kępnem.

Nowy rok szkolny w szkołach ponadgimnazjalnych dla młodzieży rozpoczęło ponad 1770 uczniów w 62 oddziałach oraz 35 słuchaczy w LO dla Dorosłych. Z tego 520 to uczniowie klas pierwszych (6 oddz. LO, 6 oddz. Techników, 6 oddz. ZSZ). Do matury będzie się przygotowywać  ok. 380 uczniów. W ZSS w Słupi pod Kępnem opieką objętych będzie  ponad 110 uczniów w 16 oddziałach.

Nie znaleziono galerii.