Strona główna Aktualności
19 Październik 2015
W dniu 16 października 2015 r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie zaprezentowano fabrycznie nowy wóz bojowy.

W wydarzeniu tym wzięli udział m.in.: Minister w KPRM, Senator RP Andżelika Możdzanowska,  Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca, Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński, zastępca Komendanta Policji Robert Ciesieślski, nadleśniczy nadleśnictwa Syców Józef Szymański oraz wójtowie gmin z terenu powiatu kępińskiego tj. Roman Wojtysiak, Bogumiła Lewandowska-Siwek, Danuta Froń, Grzegorz Hadzik i Adam Kopis, a także strażacy KP PSP Kępno, których na początku uroczystości przywitał komendant jednostki bryg. Wojciech Grabarek.

Warto przypomnieć, że z uwagi na fakt wyeksploatowanie samochodów z dużą ilością środka gaśniczego z jednostek OSP z terenu powiatu KP PSP Kępno przystąpiła do działań mających na celu zakup nowego samochodu. Kompletowaniem dokumentów oraz kwestiami administracyjnymi dotyczącymi zakupu wozu bojowego zajmowali się pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

Podczas uroczystości, po oficjalnym przywitaniu zebranych gości, dowódca sekcji ratowniczo-gaśniczej mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz przedstawił walory techniczne oraz specyfikację nabytego pojazdu, którego największym atutem jest nowoczesny system piany sprężonej. Należy podkreślić, że system piany sprężonej (CAF) polega na mieszaniu środka pianotwórczego z wodą, przez dozownik środka w pompie, a następnie trafia do komory mieszania gdzie jest napowietrzany już w samej pompie i w tej formie pod odpowiednim ciśnieniem trafia do linii gaśniczej jako gotowa piana. Zaletą jest dużo mniejsze zużycie środka piano twórczego i wody w odniesieniu od systemu klasycznego, zaś sama piana charakteryzuje się dużo większą trwałością, a co za tym idzie lepszymi właściwościami gaśniczymi - mówił mł. bryg. Piotr Mazurkiewicz.

Po przedstawieniu specyfikacji, strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej zaprezentowali wyposażenie wozu, oraz możliwości gaśnicze.

Zakup samochodu nie byłby możliwy, bez środków Starostwa Powiatowego w Kępnie, które przekazało na ten cel ponad 194 tys. zł. Około 761 tys. zł pochodziło ze środków Europejskigo Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniósł 952 tys. 104 zł.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.