Strona główna Aktualności
24 Styczeń 2017

Sołtysi i członkowie Rad Sołeckich rywalizowali w dorocznym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Kępińskiego - Witolda Jankowskiego. Zawody rozgrywane w trzech kategoriach odbyły się w niedzielę, 22 stycznia, w sali sportowej w Łęce Opatowskiej.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Anna Stempin (sołtys Piasek). Drugą lokatę wywalczyła Marta Babiak (Rada Sołecka Biadaszki), a trzecią Bożena Skąpska (Rada Sołecka Słupia pod Kępnem).

W rywalizacji sołtysów najlepszy okazał się Artur Jędrzejak z Czermina. Kolejne miejsca na podium wywalczyli: Piotr Jajczyk z Taboru Małego oraz Grzegorz Berski z Olszowy.

W turnieju Rad Sołeckich, w kategorii mężczyzn równych sobie nie miał Józef Lewek z sołectwa Myjomice. Wyprzedził on Pawła Gottfrieda z Łęki Opatowskiej i Andrzeja Gogola z Mnichowic.

Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Kępnie, Rada Sołecka Łęka Opatowska na czele z sołtysem Dariuszem Gąszczakiem oraz Gmina Łęka Opatowska. Zarząd Wojewódzki Stowarzyszenia Sołtysów reprezentował członek Zarządu, Andrzej Wawrzyniak.

W rywalizacji wystartowało 45 zawodników i zawodniczek z powiatu kępińskiego.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Nie znaleziono galerii.