Strona główna Aktualności
23 Grudzień 2014
W dniu 19 grudnia obyło się świąteczne spotkanie Kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które połączone było z rozstrzygnięciem konkursu na najsmaczniejszy wypiek świąteczny.

W wydarzeniu tym uczestniczyła m.in. Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany oraz dyrektorzy placówek i instytucji współpracujących z UTW. Uroczystość rozpoczęli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Kępnie, którzy na tę wyjątkową okoliczność przygotowali bożonarodzeniowe przedstawienie. Spotkanie uświetnił również śpiew chóru działającego przy UTW a zebrani gości złożyli życzenia wszystkim studentom Uniwersytetu.

Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs na najsmaczniejszy wypiek świąteczny. Jury konkursu w składzie: Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Przewodniczący Rady Programowej KUTW prof. dr. hab. Jerzy Babiak oraz Redaktor Naczelny Radia „Sud” Michał Zaczyk wyróżniło trzy najlepsze ciasta. Pierwszą nagrodę za kunsztownie wykonany wypiek przyznano Pani Marii Witek. Warto nadmienić, że każda uczestniczka konkursu otrzymała nagrodę przygotowaną przez Muzeum Ziemi Kępińskiej oraz Senator RP Andżelikę Możdżanowską. Spotkanie zakończyła wspólna biesiada i degustacja świątecznych smakołyków.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.