Strona główna Aktualności
15 Grudzień 2023
Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Alicja Śniegocka oraz uczestnicy spotkania

Spotkanie w Punkcie Kreatywnej Kariery utworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie

W czwartek, 14 grudnia Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Wicestarosta Alicja Śniegocka uczestniczyli
w spotkaniu zorganizowanym w Punkcie Kreatywnej Kariery z udziałem Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie Iwony Rataj z Partnerami projektu pilotażowego tj. Centrum Kształcenia Ustawicznego, Gmina Kępno, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, Cech Rzemiosł Różnych, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Santander Bank Polska S.A. Oddział w Kępnie oraz Międzynarodowe Centrum Partnerstwa Partners Network w Chrzanowie.

Podczas czwartkowego spotkania partnerzy mieli okazję zapoznać się ze stopniem realizacji działań w Punkcie Kreatywnej Kariery utworzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie.

Dyrektor PUP szczegółowo przedstawiła nowe narzędzia zaadresowane do ludzi młodych, integrujące wybrane w projekcie usługi publiczne zachęcające do podejmowania pracy na terenie powiatu kępińskiego. Wdrożenie innowacyjnej metody wszechstronnego doradztwa w kluczowych obszarach wyposaży młodzież w kompetencje społeczne i zawodowe. Projekt jest odpowiedzią na problemy i potrzeby młodzieży ze względu na bariery jakie napotykają w zaistnieniu na konkurencyjnym rynku pracy. Osoby młode celem przygotowania się do wkroczenia na rynek pracy, przez okres tego pilotażu mogą korzystać m. in. z pomocy pośrednika pracy, doradcy zawodowego, psychologa, dietetyka, pracownika socjalnego oraz specjalistów ZUS, US, Banku z zakresu przedsiębiorczości i doradztwa mieszkaniowo kredytowego. Jest to czas korzystania ze wsparcia, możliwość doszkalania się, zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez uczestnictwo w różnych zaplanowanych praktykach adaptacyjnych, przygotowania do samodzielnej pracy, bonów na kształcenie ustawiczne.

Podczas spotkania partnerzy projektu podzielili się spostrzeżeniami oraz wnioskami z podjętych dotychczas wspólnie zadań.