Strona główna Aktualności
19 Grudzień 2014
W dniu 1 grudnia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się spotkanie z Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Panem Markiem Baumgart.

W spotkaniu tym udział wzięli m.in.: Senator RP Andżelika Możdżanowska, Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Stanisław Baliński oraz przedstawiciele gmin powiatu kępińskiego.

Celem spotkania było omówienie możliwości finansowania z WFOŚiGW w Poznaniu inwestycji, które zamierza w najbliższym czasie zrealizować powiat kępiński oraz znajdujące się na jego obszarze gminy. Wśród planowanych do wykonania przedsięwzięć możliwość dofinansowania obejmie m.in. następujące inicjatywy:

- wymiana/ usuwanie azbestu;

- termomodernizacja obiektów publicznych;

- ochrona parków zabytkowych;

-zakładanie/wymiana/ modernizacja kanalizacji;

- zakładanie ogniw fotowoltaicznych;

- prowadzenie edukacji ekologicznej.

Udzielane również będą pożyczki na realizację określonych działań.

Warto nadmienić, że WFOŚiGW w Poznaniu prowadzić będzie również bezpłatne szkolenia dla beneficjentów w zakresie aplikowania o dofinansowanie określonych inwestycji.