Strona główna Aktualności
23 Kwiecień 2014
Dnia 8 kwietnia 2014 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie, uczestnicząca w projekcie pt.: „Pierze w operze” wraz z opiekunką Joanną Brajer oraz z członkami  Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków – Łukaszem Kozicą i Michałem Pawlakiem oraz Dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesławem Walasem pojechali do miejscowości Nowa Wieś (gmina Trzcinica), aby posprzątać staw, na którym gniazdują łabędzie. Wędkarze pozostawiają tam po sobie niestety góry śmieci: foliowe torebki, opakowania po sprzęcie wędkarskim, butelki po napojach itp. Wyjazd był kontynuacją spotkania, które odbyło się w bibliotece powiatowej 12 marca 2014 r. Młodzież uzyskała wówczas informacje dotyczące historii pary łabędzi niemych, która od paru lat jesienią pojawia się w centrum Kępna, na zbiorniku wodnym KOSiRu.

Łabędzie mają dla Kępna znaczenie symboliczne, ptak ten znajduje się bowiem w miejskim herbie i zawsze były traktowane z sympatią przez mieszkańców miasta. Projekt „eSzkoła - Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej. Z ZSP nr 1 bierze w nim udział 12 osób z klas I i II liceum. Projekt jest realizowany od 6 grudnia 2013 do końca maja 2014 r.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.