Strona główna Aktualności
24 Czerwiec 2014
Od maja br. Powiat Kępiński wraz z firmą Grupa Ergo Sp. z o.o. rozpoczął prace nad przygotowaniem „Strategii Rozwoju Powiatu Kępińskiego na lata 2014-2020”. Dokument ten będzie pomocny przy wyznaczeniu perspektywicznych kierunków rozwoju jednostki, wybrania ważnych celów i zadań do realizacji w latach 2014-2020, a także skutecznego i efektywnego zarządzania oraz planowania wielopoziomowego rozwoju.

W związku z procesem budowy Strategii Rozwoju Powiatu Kępińskiego na lata 2014 – 2020 przeprowadzone zostały już badania ankietowe wśród mieszkańców, organizacji i przedsiębiorców z terenu powiatu kępińskiego. Kolejnym etapem pracy będą warsztaty, które odbędą się w dniach 30 czerwca 2014 r. i 1 lipca 2014 r. w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, przy ul. Przemysłowej 10c. Celem warsztatów jest zebranie informacji, opinii i uwag, a także wybór optymalnych i akceptowalnych przez społeczność lokalną założeń strategicznych, tj. celów i kierunków rozwoju Strategii Rozwoju Powiatu Kępiński.

Program warsztatów obejmować będzie następujące obszary:
  • „Kapitał ludzki i instytucje sfery społecznej”
  • „Potencjał inwestycyjny i turystyczny, a także szeroko pojęta przedsiębiorczość”
  • „Infrastruktura techniczna oraz środowisko naturalne”.

Podczas zajęć nastąpi m.in. omówienie analizy SWOT-TOWS obszaru, próba identyfikacji celów oraz nakreślenie kierunków rozwoju w ramach obszaru. Podjęte zostaną również prace nad wypracowaniem wizji i misji regionu w okresie 2014-2020.

Organizacja wyżej wskazanych warsztatów jest integralnym elementem procesu budowy Strategii Rozwoju Powiatu Kępiński w największym stopniu nastawionym na wysłuchanie i rozwinięcie koncepcji pochodzących od kluczowych interesariuszy Strategii, w tym przede wszystkim od: przedstawicieli administracji – pracujących w obszarze: infrastruktury drogowej, ochrony zdrowia, edukacji, rynku pracy, itp., organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, innych organizacji oraz osób zainteresowanych uczestnictwem w procesie budowy Strategii. Uczestnictwo w planowanych warsztatach, kluczowych interesariuszy Strategii, pozwoli na wypracowanie rzetelnych założeń strategicznych, które następnie zostaną poddane weryfikacji przez mieszkańców podczas elektronicznych konsultacji społecznych.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o wpisanie się na listę uczestników pod nr tel. 62 78 28 968 najpóźniej do dnia 25.06.2014 r. Lista miejsc ograniczona. Szczegółowa agenda warsztatów w załączeniu.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf agenda warsztatów.pdf 14-06-23 15:15 323.82KB pobierz plik: agenda warsztatów.pdf