Strona główna Aktualności
03 Marzec 2014
W Klubie Polonia spotkali się studenci Kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku by przy wspólnej zabawie podsumować pierwszy semestr roku 2013/2014. W spotkaniu przy muzyce uczestniczyła prezes Stowarzyszenia UTWPK Roma Muszyńska.

Oficjalnego otwarcia dokonała Starościna Roku Gabrysia Skiba i jej zastępca Józef Krowiorz. Spotkanie rozpoczęło się kawą i pysznym ciastem, a także wspólnymi rozmowami na tematy związane z zadaniami realizowanymi w czasie zajęć na UTW. Ważny momentem było rozdanie indeksów. Prezes Muszyńska przekazała wiele informacji związanych z UTW, tych bieżących, a także tych dotyczących najbliższej przyszłości. Wśród nich znalazł się temat projektu „Bezpieczny senior Powiatu Kępińskiego”, na który Zarząd Stowarzyszenia chce pozyskać pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jeżeli pieniądze zostaną przyznane w partnerstwie z kępińską policja realizowane będą wykłady, zajęcia z samoobrony, zajęcia z pierwszej pomocy, wycieczki rowerowe. Poza tym w kolejnym semestrze odbywać się będą dotychczasowe zajęcia takie jak zajęcia na basenie, plastyczne, zajęcia poszczególnych sekcji. Dotychczasowe  comiesięczne  wykłady prowadzone do tej pory w auli LO Nr I zostały przeniesione do nowego budynku KOK przy ul. Broniewskiego 5.

Podczas integracyjnego spotkania nie zabrakło przede wszystkim dobrej zabawy w karnawałowych rytmach. Seniorzy z ochotą pojawiali się na parkiecie a wspólna zabawa trwała do późnych godzin.

Studenci KUTW podsumowali I semestrStudenci KUTW podsumowali I semestr