Strona główna Aktualności
22 Październik 2015

21 października 2015r. w Kępnie odbyły się już po raz piąty Targi Pracy. Wydarzenie to, którego organizatorem był PUP, OHP i CKU w Kępnie, miało miejsce w Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ZSP nr 2 w Kępnie.

Imprezę uroczyście otworzyła Pani Grażyna Jany Wiecestarosta Powiatu Kępińskiego.

Głównym celem Targów Pracy było umożliwienie bezpośredniego spotkania przedstawicieli firm i instytucji oraz osób poszukujących pracy, czyli stworzenie płaszczyzny wspólnej komunikacji na neutralnym gruncie.

Od kilku lat, to wyjątkowe wydarzenie z niezmiennym powodzeniem łączyło oczekiwania osób poszukujących możliwości rozwoju zawodowego z potrzebami kadrowymi pracodawców. Możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, połączona była z opcją pozyskania najbardziej wiarygodnych informacji „z pierwszej ręki”, co stworzyło szansę na ciekawe miejsca stażu czy też perspektywę zatrudnienia.

Tak wiec, Targi Pracy przyniosły korzyści wszystkim zainteresowanym stronom.  Pracodawcom stworzyły możliwość promowania firmy, w tym zaprezentowania profilu działalności oraz ofert rekrutacyjnych na stoisku firmowym w celu przede wszystkim pozyskania fachowych pracowników oraz poszukiwanych specjalistów.  Dla osób poszukujących zatrudnienia była to doskonała okazja do bezpośredniej prezentacji i przedstawienia swojego portfolio - mogących być podstawą do oceny ich umiejętności, zdolności do pracy na danym stanowisku lub wykonania danego zadania. A więc był to czas na przedstawienie swoich kwalifikacji i umiejętności oraz skorzystanie z pojawiających się możliwości kształcenia, dokształcenia, zatrudnienia czy też okazja do powiązania swojej kariery z mundurem, a także finansowania swoich karier. Natomiast dla młodzieży szkolnej była to możliwość sprawdzenia jakie są aktualne oferty pracy nie tylko na krajowym ale i zagranicznym rynku pracy oraz na co mogą liczyć po zakończeniu nauki. To też doskonała okazja na podjęcie decyzji o dalszej edukacji by sprostać aktualnym oraz perspektywicznym oczekiwaniom lokalnych przedsiębiorców.

Aby ułatwić sprawne poruszanie się po Targach wystawcy podzieleni zostali na strefy tematyczne: zatrudnienie, przedsiębiorczość i edukacja.

Do dyspozycji osób odwiedzających Targi pozostawały 32 stanowiska pracy, w tym z ofertami pracy z 3 powiatów, z kraju oraz z zagranicy - łącznie ponad 1900 ofert.  Wśród wystawców można było spotkać również agencje pracy tymczasowej i służby mundurowe, które prezentowały swoje oferty. Była to też okazja do skorzystania z  fachowego doradztwa w zakresie samozatrudnienia czy prawa pracy. Natomiast osoby zainteresowane autorozwojem i podniesieniem swoich kwalifikacji zapoznały się z bogatą ofertą szkoleń oferowanych przez różne instytucje edukacyjne, co świadczy o efektywnej obecności na tej imprezie.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.