Strona główna Aktualności
11 Grudzień 2013

Dnia 2 grudnia 2013 r. została podpisana umowa przyznania pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Umowa ta została zawarta pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego a Powiatem Kępińskim reprezentowanym przez Starostę Kępińskiego –Włodzimierza Mazurkiewicza i Wicestarostę Kępińskiego – Ryszarda Dachowskiego.

Wysokość przyznanego wsparcia wynosi 27 325,60 zł, a całkowity koszt realizacji projektu wynosi 39 925, 92 zł.

Dofinansowanie zostało przyznane na realizację zadania pt. „Tutaj także jest Wielkopolska” – historyczno – kulturalno – przyrodniczy dorobek Powiatu Kępińskiego, którego celem jest upowszechnienie i prezentacja historyczno – kulturalno – przyrodniczego dorobku Powiatu Kępińskiego poprzez wydanie publikacji i organizację wystawy tematycznej definiującej dorobek powiatu w każdym aspekcie. Wydanie publikacji poprzedzi konkurs fotograficzny, którego celem będzie ukazanie walorów Powiatu Kępińskiego na tle czterech pór roku. Realizacja projektu przyczyni się do pobudzenia aktywności społecznej i wzmocnienia świadomości dziedzictwa historycznego wśród mieszkańców powiatu.