Strona główna Aktualności
29 Kwiecień 2015

23 kwietnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się warsztaty arteterapii dla 29 nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach nietypowej Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych. Autorem pomysłu była dyrektor ZSS Beata Lebek, której bardzo podobały się warsztaty arteterapii dla dzieci, organizowane od kilku lat przez bibliotekarzy w bibliotece powiatowej. Warsztaty miały na celu zintegrowanie i odstresowanie nauczycieli, którzy w swojej codziennej pracy są grupą narażoną na duży stres i spory wysiłek emocjonalny. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą aktywnością i chęcią współpracy, powstało wiele barwnych i ciekawych prac plastycznych a dzięki wykorzystaniu w zajęciach elementów biblioterapii nauczyciele stworzyli kilka ciekawych opowiadań, które wzbogacą szkolną kronikę. Zajęcia pozwoliły uczestnikom spojrzeć na swoją pracę w niecodzienny sposób. Zajęcia prowadziła Natalia Wolko-Stempniewicz.