Strona główna Aktualności
24 Luty 2016
na zdjęciu znajdują się Zwycięzcy konkursuZwycięzcy konkursu

We wtorek, 23 lutego, w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Mogliśmy usłyszeć 11 piosenek w wykonaniu młodych artystów wszystkich trzech szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kępińskiego, zatem oprócz Liceum Ogólnokształcącego Nr I zaprezentował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Kępnie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Kępnie. Popisy wokalne i instrumentalne oceniało jury w składzie: Yevhen Andruschak -muzyk, kompozytor i instruktor muzyki w Domu Kultury w Sycowie, Dariusz Baranowski - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kępnie oraz Izabela Maciejewska - nauczycielka języka angielskiego w LO Nr I. Decyzją jury:

1. Pierwsze miejsce zajęli Karolina Krawiec i Michał Krawiec z LO Nr I z zespołem w składzie: Krzysztof Miś, Marcin Moska, Kuba Zapolny, Seweryn Błach, Miłosz Rybak. Wspaniale wykonali utwór „Hold the Line”, Toto
  2. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Zielińska z ZSP Nr 1 oryginalnym i nastrojowym wykonaniem utworu „All of me”
  3. Dwa trzecie miejsca przyznano: Krzysztofowi Pólkowskiemu i Marcinowi Tycowi za brawurowe wykonanie utworu „Bridge” (ZSP Nr 1) oraz  Magdalenie Niechciał z zespołem za piękne wykonanie utworu „Valerie” Amy Winehouse (ZSP Nr 2)

Na konkursie obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kepnie - pani wicestarosta Grażyna Jany oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - pan Andrzej Jóźwik. Pani Grażyna Jany wręczyła zwycięzcom i uczestnikom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe - talony pieniężne do wybranych sklepów.

Tegoroczny konkurs był bardzo udany, publiczność świetnie się bawiła, słuchając  piosenek różnorodnych i naprawdę bardzo dobrze wykonanych. Można było podziwiać nie tylko piękne głosy, ale także wspaniałe popisy instrumentalne, a w roli prowadzących w języku angielskim i niemieckim bardzo dobrze spisali się uczniowie klasy 1a - Anna Kowalczyk  i Mateusz Nasiadek.

Organizatorami konkursu były nauczycielki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I - Małgorzata Kopacka i Izabela Maciejewska.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą rozrywkę, a zwycięzcom gratulujemy.

Nie znaleziono galerii.