Strona główna Aktualności
28 Kwiecień 2014
W dniu 25 kwietnia 2014 roku miał miejsce uroczysty odbiór budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie po przeprowadzonych pracach termomodernizacyjnych.

Wydarzenie rozpoczęto od odsłonięcia tablicy pamiątkowej informującej o dofinansowaniu projektu przez NFOŚiGW. W ramach prac termomodernizacyjnych m.in. ocieplono ściany zewnętrzne w tym ściany piwnic i cokołów, stropodachu i dachu budynku, łącznika, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania obejmującą zastosowanie kotłów gazowych kondensacyjnych, wymieniono oświetlenie. Poza pracami termomodernizacyjnymi przeprowadzono także gruntowny remont szkoły (wykonano prace remontowe, elektryczne i sanitarne).

Efekty wykonanych prac mogli zaobserwować zaproszeni goście tj. przedstawiciele Zarządu Powiatu Kępińskiego, Rady Rodziców, samorządów, wykonawca i inspektor nadzoru oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

Warto nadmienić, że budynek ZSP Nr 1 jest jednym z czterech przebudowywanych obiektów w ramach projektu pn. ”Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Kępińskiego” realizowanego w ramach Programu priorytetowego „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”.

Przedsięwzięcie realizowane było w terminie od czerwca 2013 r. do marca 2014 r. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła ok. 2 mln 389 tys. zł. a dofinansowanie z NFOŚiGW wyniosło 1 574 314,00 zł.

Ponadto uroczystość połączona została z wręczeniem świadectw ukończenia szkoły i ślubowaniem absolwentów, uświetniona częścią artystyczna przygotowaną przez uczniów szkoły.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie po termomodernizacji