21 Październik 2019

Jubileusz 90-lecia świętowała w minioną sobotę, 19 października Ochotnicza Straż Pożarna w Świbie. Powiat Kępiński podczas uroczystości reprezentowali starosta Robert Kieruzal i członek Zarządu Powiatu Kępińskiego – Marek Potarzycki.

Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji strażaków w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą odprawił proboszcz ks. Rafał Lubryka.  Po niej na placu przed miejscową remizą strażacką odbył się  uroczysty apel.

Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych strażaków. Historię jednostki przybliżył gościom prezes OSP Świba druh Marek Peliński.

Życzenia dla członków jednostki w imieniu samorządu powiatowego przekazał starosta Robert Kieruzal.