23 Maj 2013

22 maja w sali Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych i szkolnych z Powiatu Kępińskiego. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w Polsce przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane początkowo tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego zarówno książnice publiczne jak i uniwersyteckie organizują wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek 2013 brzmi „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd.

Spotkanie rozpoczęło się koncertem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kępnie, im. A. Tansmana. Przybyłych gości powitał Dyrektor Biblioteki Powiatowej Wiesław Walas. Życzenia dla bibliotekarzy przekazał Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski, który wręczył obecnym listy gratulacyjne i kwiaty. A czego można życzyć bibliotekarzom? Życzymy bibliotekarzom, aby żyli zasobnie finansowo, aby mogli uatrakcyjniać miejsca, w których pracują, wyposażać je w nowy sprzęt, i aby Biblioteka stała się miejscem spotkań dla całej lokalnej społeczności - mówił Wiesław Walas. Obchody Tygodnia Bibliotek mają na celu podkreślenie roli bibliotek w poprawie jakości życia, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza, oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

Biblioteka przestrzenia dla kreatywnychBiblioteka przestrzenia dla kreatywnych