10 Kwiecień 2017

7 kwietnia w Poznaniu Wicestarosta Powiatu Kępińskiego - Grażyna Jany wspólnie z Członkiem Zarządu Powiatu Kępińskiego - Michałem Błażejewskim przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Trojaka podpisali z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego umowę na dofinansowanie projektu: „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie”.

Powiat Kępiński na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie w wysokości 187 189,00 złotych, co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych zadania.

Inwestycja, zgodnie z zatwierdzonym projektem wykonana zostanie w czasie tegorocznych wakacji. Jej zakres obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 26 x 46 metrów, co dawać będzie możliwość gry w piłkę ręczną, siatkową, tenis ziemny oraz koszykówkę. Dodatkowo wykonana zostanie skocznia do skoku w dal.

Zadanie współfinansowane będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nie znaleziono galerii.