12 Maj 2023
W trakcie spotkania
Podczas czytania
„Cała Polska Czyta Dzieciom”

W czwartek, 11 maja 2023 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się głośne czytanie dla dzieci z serii spotkań pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Tym razem bohaterami czytanych utworów były jeże – małe ssaki, które w Polsce objęte są częściową ochroną.
Z wizytą do biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Kępnie.
Wiersze o jeżach oraz zagadki o zwierzątkach czytali zaproszeni lektorzy: Wicestarosta Kępiński – Alicja Śniegocka, pani Magdalena Kłodnicka z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Kępnie, która na tę okazję przywdziała strój jeża, starszy kapitan Paweł Michalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie oraz starszy sierżant Rafał Stramowski z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.
Dzieci obejrzały także wystawę zdjęć przedstawiających jeże pt. „Miejski ogród przyjazny jeżom”, prezentowaną w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Miały także okazję przyjrzeć się z bliska całorocznemu domkowi dla jeża.
W trosce o rozwój czytelnictwa wśród dzieci, Wicestarosta Kępiński – Alicja Śniegocka oraz dyrektor biblioteki Wiesław Walas, przekazali do biblioteczki przedszkolnej książeczki o jeżach, które umilą dzieciom niejedno popołudnie.
Na dzieci czekały także niespodzianki: kolorowanki z jeżami, słodki poczęstunek oraz balon-jeż, który po spotkaniu powędrował z grupą do przedszkola.