06 Grudzień 2019

W piątek 6 grudnia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie miało na celu omówienie najważniejszych zagadnień i problemów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Kępińskiego. Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił aktualną sytuację epizootyczną w zakresie wirusa ASF, działania zapobiegawcze, które dotychczas podjęto oraz które zaplanowano celem zwiększenia bioasekuracji gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną. Poinformował także o prowadzonych spotkaniach i szkoleniach dla hodowców trzody chlewnej, które są organizowane w gminach wchodzących w skład Powiatu Kępińskiego. Tego typu spotkania usprawniają przede wszystkim proces wymiany informacji jak również pogłębianie współpracy i koordynacji działań w zakresie bezpieczeństwa publicznego.