04 Grudzień 2019

Czteroosobowa delegacja Powiatu Kępińskiego na czele z wicestarostą Alicją Śniegocką przebywała w dniach 27-29 listopada w zaprzyjaźnionym powiecie Aurich, w Niemczech.

W skład delegacji weszli także: członek Zarządu Powiatu Kępińskiego – Krystyna Możdżanowska, radny Rady Powiatu Kępińskiego – Jan Wawrzyniak oraz dyrektor DPS  Rzetnia – Zbigniew Tomczyk.

- Wizyta była okazją do poznania funkcjonowania samorządu w Aurich – mówi wicestarosta Alicja Śniegocka. – Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i już możemy powiedzieć, że nastąpi rewizyta strony niemieckiej.

Delegacja Powiatu Kępińskiego uczestniczyła w obchodach 25-lecia partnerstwa pomiędzy Gimnazjum w Aurich, a Liceum Ogólnokształcącym NR I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie. Odwiedziła także miejscowe Biuro Opieki Społecznej, odbyła spotkanie informacyjne z szefem departamentu Michaelem Müllerem oraz starostą Olafem Meinenem. Wraz z samorządowcami z Aurich odwiedzono także miejscowe Muzeum Herbaty.