30 Kwiecień 2003

W tym roku szkoły ponadgimnazjalne reprezentowane były przez osiem zespołów , które zaprezentowały publiczności bardzo szeroki wachlarz inscenizacji.

Widzowie mogli obserwować zmagania uczniów zarówno w utworach klasycznych np. mistrzowsko przedstawione fragmenty  "Kartoteki" jak i w formach parodiowych, czy też w pantomimie.

Ci ostatni dowiedli, że o miłości wiele można powiedzieć bez słów.

Jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze najlepszych bo większość grup zaprezentowała się znakomicie

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce dla zespołu aktorów  z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Kępnie z klasy IV E- "Kartoteka".

II miejsce dla grupy aktorów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kępnie- "Przestroga dla mężczyzn" i dla duetu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Słupi- "Trędowata inaczej, czyli bez słów o miłości".

Nie przyznano miejsca III.

Za najlepszą rolę I planową nagrodę otrzymał Wojciech Olejarnik z " Kartoteki",

Za reżyserię ze szczególnym uwzględnieniem choreografii twórcy "Trędowatej inaczej".

Wszyscy laureaci otrzymali festiwalowe maski i nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Impreza na stałe wpisała się już w pejzaż i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję za rok.