04 Wrzesień 2008
W niedzielę 31 sierpnia w Słupi pod Kępnem odbyły się Dożynki Gminno - Powiatowe . Organizatorem dożynek był Starosta Powiatu Kępińskiego  Jerzy Trzmiel oraz Wójt Gminy Baranów Jan Sarnowski. Obchody święta plonów rozpoczęła uroczysta Msza Święta w miejscowym kościele parafialnym. Po mszy wszyscy zaproszeni goście w korowodzie przemierzyli ulicami Słupi przy dźwiękach orkiestry dętej. Gminę baranów reprezentowały wszystkie dziesięć sołectw. Starosta podziękował rolnikom za trud jaki włożyli w tegoroczne żniwa. Wszyscy wójtowie oraz burmistrz otrzymali symboliczny bochen chleba od rolników swoich gmin. Starostami dożynek byli: Aleksandra Kula i Marian Latusek, organizatorzy wytypowali także młodszych starostów: Justynę Rybczyńską oraz Piotra Małolepszego, którzy zgodnie obiecali inwestycje dla gospodarnej wioski.
W trakcie niedzielnych uroczystości na dożynkowej scenie zaprezentowali się uczniowie miejscowej szkoły podstawowej oraz „Słupianie”. Popis swoich umiejętności dali także muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kępna. Dożynki stały się idealną okazją do wręczenia nagród i wyróżnień. W trakcie niedzielnych uroczystości rozstrzygnięto VIII edycję konkursu dla sołtysów z terenu powiatu kępińskiego w zakresie inicjowania i podejmowania przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie indywidualnym pt. „Sołtys liderem bezpiecznej pracy”. Główną nagrodę otrzymał Krzysztof Ostrowski sołtys wsi Trzcinica. Swój finał miał tu również konkurs „Czysta i aktywna wieś oraz najładniejszy ogródek w gminie Baranów w roku 2008” organizowany w gminie Baranów od kilku lat. Kapituła konkursowa przyznała pierwszą nagrodę gospodarzom dożynek, II miejsce dla wsi Mroczeń a trzecie dla Żurawinca.
Więcej informacji:  www.baranow.pl