12 Wrzesień 2022
Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Starosta Kępiński Robert Kieruzal i Starostowie Dożynkowi
Andre, Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Perzów Danuta Froń, Starosta Kępiński Robert Kieruzal
Podczas koncertu
Koncert Andre
Podczas koncertu
Koncert Grupy FEST
III miejsce w konkursie Bitwa Regionów - KGW Gola
I miejsce w konkursie Bitwa Regionów - KGW Rychtal
II miejsce w konkursie Bitwa Regionów - KGW Tabor Wielki
Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska
W trakcie uroczystości
Występ dzieci
Starostowie Dożynkowi
Wójt gminy Perzów Danuta Froń, Starosta Kępiński Robert Kieruzal
W trakcie uroczystości
Podczas Mszy Świętej
Korowód Dożynkowy

Dożynki Powiatowo-Gminne w Perzowie

Za nami dożynki Powiatowo-Gminne w Perzowie. Ich organizatorem byli wspólnie Powiat Kępiński oraz Gmina Perzów.

Obchody święta plonów w niedzielę 11 września rozpoczął korowód dożynkowy, po którym odprawiono Mszę Świętą.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu wszystkich gmin powiatu kępińskiego. Rolę starostów dożynkowych pełnili Alina Sobczyk z Domasłowa i Bogdan Wieczorek z Miechowa.

Dożynki to również tradycyjny obrzęd chleba w trakcie, którego starostowie dożynkowi ze wszystkich siedmiu gmin powiatu kępińskiego przekazali Staroście Kępińskiemu Robertowi Kieruzalowi i Wójt Gminy Perzów Danucie Froń chleby wypieczone z mąki pochodzącej z tegorocznych żniw.

Dożynki to również eliminacje powiatowe w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” adresowanym do Kół Gospodyń Wiejskich. Łącznie w konkursowe szranki stanęły 23 koła z obszaru powiatu kępińskiego, które obok potraw zgłoszonych do konkursu przygotowały barwne stoiska prezentujące to co najlepsze w działalności każdego z kół.

Pierwsze miejsce w bitwie kulinarnej zajęły panie z koła gospodyń w Rychtalu. Ich kaczka reprezentować będzie nasz powiat w etapie wojewódzkim konkursu. Kolejne miejsce komisja przyznała dla koła gospodyń z Taboru Wielkiego a trzecie miejsce na podium zajęły panie z Goli.

Zwieńczenie dożynek to koncerty. Pierwszy w wykonaniu grupy Fest i na koniec wystąpił Andre.