20 Sierpień 2008
Starosta Kępiński w związku z organizacją w gminach powiatu  dożynek  pragnie skierować do świętujących rolników kilka słów:
„Drodzy rolnicy Jesteście dziś głównymi bohaterami tychże uroczystości.
W dniu święta waszych plonów kłaniają się przed wami wszystkie  sztandary. To Wam dziękujemy za chleb, który przez cały rok będzie gościł na każdym  stole. Z tym chlebem niesiecie nadzieję. Dziękuję  za Wasze przywiązanie do ziemi, naszej matki, żywicielki,
która jest także gwarancją naszej suwerenności.
Z podziwem i szacunkiem spoglądam na dożynkowe  bochenki chleba. Z dumą uczestniczę w dożynkowych uroczystościach. Za ten wspaniały dar Waszych rąk, za owoce Waszej pracy- jakże ciężkiej i mozolnej składam dzisiaj słowa najwyższego uznania.
Dożynki są przede wszystkim Waszym świętem,  szanowni rolnicy. Z Waszego trudu wszyscy korzystamy. Wszystkim rolnikom życzę, aby te dożynkowe  bochenki chleba stały się symbolem pomyślności wszystkich bez wyjątku mieszkańców naszego powiatu.
Z całego serca życzę również aby czas dożynek – jak dawniej – był czasem radości. Jednocześnie zapraszam wszystkich na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 31 sierpnia w Słupi pod Kępnem"
Starosta Kępiński
Jerzy Trzmiel