12 Marzec 2003
12 marca w Bibliotece Powiatowej w Kępnie odbył się etap powiatowy XLVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowany przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie. Przystąpiło do niego 9 wykonawców, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach:

- turnieju recytatorskim, gdzie bezsprzecznie prym wiodły: Kinga Chrupała (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Słupia) i Ewa Kosik (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kępno),
- turnieju poezji śpiewanej, gdzie miejsce i reprezentację powiatu wyśpiewała Małgorzata Nowak (Liceum Ogólnokształcące nr I Kępno).

Wykonawcy udowodnili słuchaczom prawdziwość hasła pod którym przebiegała tegoroczna edycja: "Czym dla muzyki dźwięk i barwa dla obrazu tym dla poezji głos swobodny, czysty, strojny...".

Mamy nadzieję, że swoją interpretacją wybranych utworów oczarują słuchaczy na innych etapach.