do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
12 Luty 2020
kategoria:
Aktualności
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek, 11 lutego br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Halowej Piłce Nożnej w ramach „XXI Licealiady 2019/2020”. Prezes Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk, Starosta  Kępiński Robert Kieruzal            i Dyrektor ZSP Nr 2 w Kępnie Barbara Howis dokonali otwarcia zawodów i powitali najlepsze reprezentacje siedmiu z ośmiu  rejonów naszego województwa. Rejon Kalisz mogły reprezentować dwa zespoły z uwagi na zwycięstwo gospodarza          w zawodach okręgowych. Rozstawiono zespoły z tego samego rejonu czyli ZSP Nr 1 w Kępnie i ZSP Nr 2  w Kępnie. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”. Po meczach eliminacyjnych przystąpiono do spotkań półfinałowych, gdzie gospodarz zawodów zremisował 0:0 z zespołem CKZiU ze Środy Wielkopolskiej. W rzutach karnych zespół ze Środy okazał się lepszy wygrywając 3:2 z miejscowymi. W drugim półfinale Zespół Szkół Zawodowych z Gostynia zwyciężył z zespołem z Wągrowca 2:0. Finał o III miejsce to potyczka pomiędzy            ZS Nr 1 w Swarzędzu a ZSP nr 2 w Kępnie. Lepsi okazali się zawodnicy z Wągrowca wygrywając ostatecznie w rzutach karnych 4:3.                                 Finał o pierwsze miejsce okazał się szczęśliwy dla zawodników z Gostynia, którzy w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry strzelili zwycięską bramkę, wygrywając z zawodnikami z CKZiU ze Środy Wielkopolskiej 1:0.

Uroczystego podsumowania i wręczenia pamiątkowych grawertonów, medali, statuetek i dyplomów  dokonał Prezes SZS ”Wielkopolska”                 w Poznaniu Zdzisław Urbańczyk w towarzystwie Powiatowego Organizatora Sportu Szkolnego Adama Kłodnickiego.                                            Najlepszym zawodnikiem został Kacper Gołębiowski z CKZiU ze Środy Wielkopolskiej, bramkarzem Kamil Pakosz z Gostynia, a statuetka                 dla najlepszego strzelca powędrowała do Gracjana Słupianka z ZSP Nr 2 z Kępna. Dla wyróżniających się zawodników ufundowano nagrody           w postaci mebli tapicerowanych. Pamiątkowe statuetki i dyplomy i nagrody rzeczowe ufundował Starosta Kępiński.

Do niewątpliwie sukcesu organizacyjnego i sportowego uczestniczących drużyn przyczynili się: SZS „Wielkopolska” w Poznaniu,                       Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie, Rada Rodziców przy ZSP Nr 2 i ZSP Nr 1 w Kępnie, miejscowi sponsorzy mebli tapicerowanych - Zibi-Meble Tabor Mały, Tadex w Baranowie, Firma Macieja Piędziocha z Trzcinicy.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H