22 Wrzesień 2022
Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki
Podczas Inauguracji Sportowego roku Szkolnego
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023

Za nami Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 połączona z podsumowaniem współzawodnictwa na Najbardziej Usportowioną Szkołę w Wielkopolsce w roku 2021/2022.

W dniu 16 września 2022 roku w malowniczo położonej nad jeziorem maltańskim sali POSiR w Poznaniu uczestniczyliśmy w gali, gdzie spotkały się najlepsze szkoły i najbardziej aktywne powiaty z naszego województwa. Imprezę rozpoczęli zaproszeni goście w osobach Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Tomasza Wiktora, Wicekuratora Oświaty Aleksandry Kuź oraz Przewodniczącej Komisji Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krystyny Kubickiej Sztul.

Zespół szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie w klasyfikacji Licealiady województwa wielkopolskiego na najbardziej usportowioną szkołę w roku szkolnym 2021/2022 zajął czwarte miejsce. Pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę finansową w kwocie 1100,00 zł. odebrali uczniowie: Paulina Haglauer, Zuzanna Zimoch, Marcel Maliszewski oraz nauczyciele wychowania fizycznego Bartosz Noculak, Maciej Nowicki, Adam Kłodnicki.

W klasyfikacji na najbardziej aktywny sportowo powiat, powiat kępiński zajął zaszczytne trzecie miejsce w kategorii Licealiady w Wielkopolsce. Nagrodę w postaci statuetki oraz pamiątkowe gratulacje od Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marszałka Marka Woźniaka odebrał w imieniu Starosty Kępińskiego Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki.