24 Październik 2008
W dniu 24.10.2008r. w Urzędzie Gminy Trzcinica zorganizowano uroczystość honorową ukończenia 100 lat życia przez mieszkańca Ziemi Kępińskie, kombatanta II Wojny Światowej,  porucznika Stanisława Napierały, zamieszkałego w Ignacówce Trzeciej.W pięknie udekorowanej sali Urzędu Gminy w Trzcinicy,  z Jubilatem i najbliższą rodziną, spotkali się; Starosta Kępiński Jerzy Trzmiel, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, przedstawiciele KRUS, GOPS i władz samorządowych.Starosta Kępiński przekazał na ręce Jubilata specjalne życzenia wraz ze specjalnym prezentem a także medal i życzenia  od Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Ministra Janusza Krupskiego.
Pan Stanisław Napierała  od wszystkich zgromadzonych na tej niecodziennej  uroczystości otrzymał wiele kwiatów i prezentów.
Jubilat oprócz krótkich wspomnień wojennych, z Kampanii Wrześniowej i Bitwy Nad Bzurą, zdołał zaśpiewać żołnierską piosenkę. Przekazał także receptę na długowieczność , żadnego alkoholu  i papierosów, co potwierdziła jego rodzina.