11 Czerwiec 2019

W poniedziałek 10 czerwca w kępińskim „Kinie Sokolnia” odbyło się podsumowanie projektu „Karta żywej historii". Inicjatywa Stowarzyszenia Seniorów Razem jest jednym z szeregu projektów, które uzyskały dofinansowanie w ramach Powiatowego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Dofinansowany przez Powiat Kępiński projekt obejmował dwie części. Pierwszym jego etapem było nagranie wywiadów z seniorami i ich emisja w lokalnej stacji radiowej. W drugiej części projektu, którego realizacja miała miejsce właśnie 10 czerwca zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami pięciu stowarzyszeń, które z własnej inicjatywy założyły organizacje działające na rzecz pożytku publicznego wspierając różne grupy społeczne. Głos w dyskusji zabrali m.in. prezes Stowarzyszenia „Uśmiech” Małgorzata Frala-Kędzior, Halina Pazek, Maria Nikodem i Jolanta Marchela z Kępińskiego Klubu „Amazonki”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Kępińskiej reprezentowane przez prezesa stowarzyszenia Mariana Lorenza, Ewelina Karwacka i Rafał Dirbach ze Stowarzyszenia Apertus, Jolanta Węłdzińska – prezesa Stowarzyszenia „Przystań”.

W spotkaniu udział wzięła wicestarosta - Alicja Śniegocka.