do góry
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO
Strona główna Wydarzenia
25 Marzec 2020
kategoria:
Aktualności

                             KOMUNIKAT STAROSTY KĘPIŃSKIEGO DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA PUNKTÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU KĘPIŃSKIEGO

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), Starostwo Powiatowe w Kępnie informuje o konieczności podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z pomocy. Zalecamy korzystanie z systemu nieodpłatnej pomocy prawnej                                 za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość w tym:                                    

1) telefon;                                                                                                                                                                                                                                                                                                           2) za pomocą poczty elektronicznej.                                                                             

Porady prawne będą udzielanie w powyższy sposób wyłącznie po uprzedniej telefonicznej rejestracji pod nr telefonu: 62 78 28 968 w godz. 07:30 do godz.15.30.

W razie komunikacji za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość osoba potrzebująca porady przed jej udzieleniem składa             za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail: podpisany wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej) i następnie oczekuje na wyznaczenie terminu porady.           

Wzór pisma wraz z oświadczeniem stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

Jednocześnie informujemy, że harmonogram pracy punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego                  na terenie Powiatu Kępińskiego pozostaje bez zmian.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 62 78 28 968.

/-/ Robert  Kieruzal                                                                                                                                                                                                                                                                                Starosta Kępiński

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Wniosek o zgłoszenie porady na odległość 20-03-17 09:51 22.2KB pobierz plik: Wniosek o zgłoszenie porady na odległość

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H