24 Listopad 2016

W 2016 r. cały świat obchodzi Rok Williama Szekspira, wszechstronnego i lubianego autora dramatów, komedii i wierszy.

Włączając się w światowe obchody 400. rocznicy śmierci dramatopisarza nauczyciele bibliotekarze z bibliotek szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu i kępińskiej filii Książnicy Pedagogicznej: Iwona Jany, Małgorzata Kacprzak i Paulina Pacyna-Dawid oraz Anna Wróblewska i Stefania Brzezińska-Michalska, ogłosiły konkurs plastyczny na wykonanie dowolną techniką artystyczną projektu okładki do wybranego dzieła Williama Szekspira. Jest to już VI edycja powiatowego konkursu plastycznego dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Kępińskiego.

W tym roku konkurs nosił tytuł „Szekspir XXI wieku” i miał za zadanie spowodować, by młodzież odczytała na nowo przesłanie moralne zawarte w dziełach Szekspira oraz propagowanie i rozwijanie czytelnictwa. W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu, którzy łącznie wykonali 21 prac. Komisja konkursowa w składzie: Anna Juszczak, Monika Jańska i Wiesław Walas biorąc pod uwagę ciekawe i nowatorskie przedstawienie tematu oraz oryginalną formę wyłoniło 3 laureatów oraz wyróżniło 6 prac.

Nagrody:

1. miejsce – Filip Kozak z LO Nr I
  2. miejsce – Ismena Jaros z ZSP Nr 1
  3. miejsce – Żaneta Federowicz z ZSP Nr 1

Wyróżnienia otrzymali:

• Emilia Froń z ZSP Nr 1
  • Katarzyna Cicharska z ZSP Nr 2
  • Sandra Cugier z ZSP Nr 2
  • Mikołaj Garsztkowiak z ZSP Nr 2
  • Alan Kuchciak z ZSP NR 2
  • Julia Wróbel z ZSP Nr 2

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Kępińskiego – Marcin Wiśniewski, a następnie wraz z członkiem jury, Wiesławem Walasem, wręczył ufundowane przez Rady Rodziców szkół ponadgimnazjalnych nagrody i upominki od Starostwa Powiatowego w Kępnie.

W części artystycznej uczniowie z klasy II D Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pauliny Pacyny-Dawid. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Na zakończenie gali konkursowej uczniowie z Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 pod opieką Beaty Ludwikowskiej serwowali przygotowany przez siebie poczęstunek.

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy laureatom. Dziękujemy także życzliwym osobom i instytucjom, które przyczyniły się do uświetnienia konkursu.

Nie znaleziono galerii.