28 Marzec 2023
 Uczestnicy sesji
LVII Sesja Rady Powiatu

We wtorek, 28 marca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się LVII Sesja Rady Powiatu

Porządek obrad przedstawiał się następująco:

1. Otwarcie sesji.
  2. Rozpatrzenie ewentualnych wniosków dotyczących zmian w porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdania Przewodniczącego Zarządu.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/297/2022 Rady Powiatu Kępińskiego z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia budżetu powiatu na rok 2023.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr LIV/296/2022 Rady Powiatu Kępińskiego z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kępińskiego.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadania publicznego z zakresu administracji rządowej.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania petycji o konieczności zwiększenia świadomości prawnej dopuszczalności pobrania tkanek, komórek lub narządów ze zwłok ludzkich w celu ich przeszczepienia podmiotowi właściwemu do jej rozpatrzenia.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia rodzaju zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadające według algorytmu w 2023 roku dla Powiatu Kępińskiego na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wynikających z ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.
  10. Informacja Komendanta Powiatowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie o stanie bezpieczeństwa Powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2022 roku.
  11. Sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Kępnie w 2022 roku.
  12. Ocena stanu sanitarnego i sytuacja epidemiologiczna powiatu kępińskiego w roku 2022- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kępnie.
  13. Interpelacje i zapytania radnych.
  14. Wolne wnioski i informacje.
  15. Zamknięcie sesji.