18 Czerwiec 2008

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego jest okazją do podsumowań osiągnięć i sukcesów.18 czerwca w siedzibie Biblioteki Powiatowej władze powiatu kępińskiego spotkały się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i ich opiekunami, którzy w roku szkolnym 2007/2008 osiągnęli wysokie wyniki w nauce odnieśli sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. Spotkania tego typu odbywają się od 2000r. i była to ich dziewiąta edycja.  W tym roku wyróżniono ok. 80 uczniów z czego 25 to uczniowie, którzy uzyskali średnie ocen 5,0 i wyżej. Kryteria są bardzo wymagające. Laureatami mogą zostać uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie 5,0 i więcej lub zajęli co najmniej trzecie miejsce w Wielkopolsce, w finale krajowym olimpiad, konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych. Listy gratulacyjne oraz nagrody w formie talonów do realizacji w wybranych sklepach wręczyli w imieniu władz powiatu Wicestarosta Zenon Kasprzak, przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Franciszek Trąpczyński, Członek Zarządu Piotr Baraniak, Sekretarz Marian Lorenz oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Andrzej Jóźwik.