28 Maj 2004
Nagrodę dla "Najlepszego Samorządowca Wielkopolski 2004 roku" odebrał w czwartek 27 maja starosta kępiński, Jerzy Trzmiel.
|n|
|n|Tytuł w plebiscycie zorganizowanym przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski i "Gazetę Poznańską" przyznano z okazji pierwszego Wielkopolskiego Dnia Samorządowca.
|n|Obchody związane z tym świętem zorganizowano na terenie Muzeum Pierwszych Piastów nad Jeziorem Lednickim. W miejscu, w którym powstawały zręby polskości spotkali się samorządowcy z całej Wielkopolski. Wśród nich znalazł się także starosta kępiński, Jerzy Trzmiel.
|n|W plebiscycie oddano łącznie ponad 20 tysięcy głosów. Olbrzymi sukces odniósł w nim właśnie Jerzy Trzmiel. Na miano „Najlepszego Samorządowca 2004 roku” zasłużyło tylko 10 osób. Starosta kępiński był jedynym nagrodzonym reprezentantem powiatu i jednym z dwóch samorządowców z dawnego województwa kaliskiego, którzy uhonorowani zostali statuetką Piastowskiego Gniazda.