21 Marzec 2016
Baner promujący akcję

ŚWIEĆ, EDUKUJ, WSPIERAJ! - Pod takim hasłem celebrowany będzie tegoroczny Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu w Polsce

Zachęcamy do świętowania go w dwojaki sposób. Po pierwsze świeć, czyli włącz się w niebieską iluminację 2 kwietna. Po drugie edukuj, zdobywając i dzieląc się wiedzą  na temat autyzmu.

Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.

Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem oraz Stowarzyszenie APERTUS wraz z firmami komercyjnymi i instytucjami publicznymi, będzie celebrowało to święto 2 kwietnia, włączając się w globalną akcję „Light it up blue” (Na niebiesko dla autyzmu).

W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski. Możesz zaznaczyć swój udział w akcji „Na niebiesko dla autyzmu” zgłaszając się do wydarzenia na facebooku ZSS. Do celebrowania tego święta zachęcamy również Instytucje, Przedsiębiorstwa, Osoby prywatne z Powiatu Kępińskiego. Każda z wyżej wymienionych instytucji po zgłoszeniu się otrzyma lampion do zapalenia od Zespołu Szkół Specjalnych.

Zachęcamy, aby 2 kwietnia solidaryzując się z Rodzinami i osobami z autyzmem przyjść na ulicę Kościuszki 5 (budynek Starostwa) o godz. 20.00. Będziemy rozdawać świecące na niebiesko balony oraz materiały informacyjne.
Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni!