14 Marzec 2023
Uczestnicy Mistrzostw Powiatu
Najlepszy zawodnik turnieju Jakub Skiba z Rychtala
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik i najlepszy zawodnik turnieju Jakub Skiba z Rychtala
Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik i najlepsza zawodniczka turnieju -Kamila Kłodnicka ze Szkoły Podstawowej z Lasek
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Laskach -mistrzynie powiatu

9 i 10 marca 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Trzcinicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych w ramach "XXIV Igrzysk Dzieci 2022/2023".

W kategorii dziewcząt jak i chłopców do turnieju przystąpiło po osiem reprezentacji szkół z naszego powiatu. Rozlosowano i rozegrano po sześć spotkań w każdej grupie wyłaniając najlepsze drużyny. W kategorii dziewcząt w finale spotkały się dziewczęta
z Lasek i Baranowa. Lepsze okazały się reprezentantki Szkoły Podstawowej z Lasek, zdobywając tytuł mistrzyń powiatu. W kategorii chłopców rywalizacja sportowa była bardzo wyrównana w całym turnieju, lecz w finale najlepszą okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Trębaczowa.

Pamiątkowe puchary i dyplomy oraz upominki dla najlepszych zawodników turnieju wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.