31 Grudzień 2020
A ty co wybierasz?
REALIZACJA PROJEKTU

Na chwilę przed końcem roku do sieci trafił spot informacyjny stanowiący główny element realizacji projektu „WOLNI – NIE UZALEŻNIENI”. Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki pozyskanej przez Powiat Kępiński dotacji ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Do realizacji projektu włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie, głównie klas Technikum Reklamy, dla których była to również praktyczna lekcja zawodu, jaki chcą wykonywać w przyszłości. Obok spotu powstał także plakat informacyjny, ulotka profil w mediach społecznościowych. Wszystkie te elementy zostały  opracowane i zaprojektowane przez młodzież, stanowiąc odzwierciedlenie ich pomysłów i form przekazu.

Część warsztatową projektu uzupełniły konsultacje indywidualne z gronem specjalistów zatrudnionych w ramach projektu. Dyżury telefoniczne pełnili m.in. pedagog - terapeuta uzależnień, ratownik medyczny oraz psycholog. W założeniach projektu był to element mający dać młodzieży możliwość rozmowy nt. uzależnień, zapytania w sposób anonimowy o wszelkie kwestie związane z tym zagadnieniem. Dodatkowo zaplanowano cykl spotkań prelekcyjnych z uczniami. W związku z pandemią były one realizowane w formie zdalnej. Spotkania z klasami poprowadzili m.in. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, lekarze, ratownicy medyczni, psycholodzy i terapeuci uzależnień.

Realizacja tak szerokiego i złożonego projektu możliwa była dzięki pozyskanej dotacji ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 50 260 złotych. Udział Powiatu Kępińskiego w kosztach zadania to kwota 3 000 złotych.

Zapraszamy do obejrzenia spotu informacyjnego oraz odwiedzenia profilu projektu w mediach społecznościowych : http://www.zsp1kepno.cal.pl/wolni---nie-uzale-nieni.html   oraz konto tematyczne na portalu społecznościowym facebook https://www.facebook.com/groups/wolninieuzaleznieni

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Ulotka WOLNI - NIE UZALEŻNIENI 20-12-31 12:21 95.69KB pobierz plik: Ulotka WOLNI - NIE UZALEŻNIENI