12 Listopad 2019

Powiatowo-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w poniedziałek, 11 listopada, a rozpoczęła je msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. św. Marcina w Kępnie.

Po uroczystej mszy świętej delegacje przemaszerowały na kępiński Rynek, by pod pomnikiem Bohaterów Walki o Wolność i Demokrację uczcić wydarzenia sprzed 101 lat.

W swoim przemówieniu Starosta Kępiński Robert Kieruzal podkreślał, że dumni jesteśmy z dokonań naszych ojców, dziadów, którzy zbudowali mocne fundamenty Polski Niepodległej. - Winni jesteśmy im cześć, szacunek i nieprzemijającą pamięć mówił. - Lata, które minęły od tamtych wydarzeń ukazują zmieniający się i ewoluujący naród, dzisiaj wolny i niepodległy. Nie mamy pewności, ale możemy mieć nadzieję, iż spełniamy wolę i oczekiwania naszych przodków.

Kilkadziesiąt delegacji złożonych z przedstawicieli samorządowców, partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych złożyło kwiaty pod pomnikiem. Chwilą ciszy uczczono tych, dzięki którym Polska powróciła na mapy Europy. Kwiaty złożyła także poseł do PE Andżelika Możdżanowska

Na zakończenie członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego rozdawali mieszkańcom tradycyjne marcinki.