14 Grudzień 2015
Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyło się w piątek, 11 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem.  Powiat Kępiński reprezentowali: starosta kępiński Witold Jankowski, wicestarosta Grażyna Jany oraz radna, członek Zarządu Powiatu Kępińskiego Krystyna Możdżanowska.

W spotkaniu udział wzięła także Poseł na Sejm RP Bożena Henczyca i wiceburmistrz Kępna Artur Kosakiewicz. Życzenia dla uczestników spotkania przesłała także Poseł na Sejm RP, Andżelika Możdżanowska.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Kępnie, Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz ZSS w Słupi pod Kępnem. Pomysłodawczynią imprezy była Maria Kremer. Natomiast gospodarzem spotkania była Dyrektor ZSS w Słupi pod Kępnem Beata Lebek.

W spotkaniu liczny udział wzięły osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Kępińskiego. W ich transporcie na miejsce uroczystości pomogły samorządy gminne.

Warto podkreślić, że uczestnicy spotkania i przedstawiciele organizacji pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych odebrali okolicznościowe statuetki i wyróżnienia.

Spotkanie wzbogaciła ciekawie przygotowana część artystyczna. Ze spektaklem wystąpili uczniowie ZSS w Słupi p. Kępnem. Na scenie pojawił się także Chór Jutrzenka, podopieczni DPS w Rzetni oraz tancerze Baranowskiego Studia Tańca.

Przedstawiciele PCPR i PUP w Kępnie przygotowali specjalne stoiska, gdzie prezentowano różne formy pomocy osobom niepełnosprawnym.

Wydarzenie to było okazją do pokreślenia wartości osób niepełnosprawnych i zwrócenia uwagi na problemy, z którymi spotykają się takie osoby.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.