09 Maj 2008
Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Kępnie został nominowany do Ogólnopolskiego Konkursu "Samorząd na 6", na samorząd najlepiej wspierający ponadgimnazjalne placówki oświatowe. Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność współpracy placówek oświatowych z samorządami, wyłonienie i propagowanie najciekawszych rozwiązań w tym zakresie oraz nagrodzenie ich autorów. Konkurs przeznaczony jest dla wydziałów oświaty starostw powiatowych i urzędów miast w całej Polsce. Wydział stał się uczestnikiem konkursu wskutek pozytywnej oceny wystawionej mu przez dyrektorów podlegających mu szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie oceniane są przede wszystkim działania organu prowadzącego, mające ułatwić młodzieży dostęp do Internetu oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń i oprogramowania. W roku 2000 samorząd powiatowy stworzył Powiatową Bibliotekę Publiczną, w której oprócz typowej działalności bibliotecznej udostępniono młodzieży możliwość bezpłatnego korzystania z 10 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

|n|Powiat wspomaga szkoły w przygotowywaniu wniosków dotyczących pozyskiwania pracowni komputerowych z programów rządowych. W taki sposób pozyskano pracownie dla wszystkich placówek podległych starostwu. Obecnie w każdej z placówek ponadgimnazjalnych funkcjonuje średnio od 2 do 3 pracowni komputerowych. Ponadto stanowiska z dostępem do Internetu znajdują się także w bibliotekach szkolnych. Powiat uczestniczy w przygotowywaniu wniosków o pozyskanie pracowni komputerowych z programów rządowych. Ponadto samorząd zabezpiecza środki konieczne na przygotowanie pomieszczeń na takie pracownie. Powiat zabezpiecza także w budżecie poszczególnych placówek środki na powyższe cele zgodnie z planami złożonymi przez szkoły.