30 Kwiecień 2019

W uroczystości bardzo licznie uczestniczyli parlamentarzyści: Andżelika Możdżanowska, Joanna Lichocka, Tomasz Ławniczak, Piotr Kaleta, Jan Dziedziczak oraz Łukasz Mikołajczyk. Był także poseł do Parlamentu Europejskiego - Andrzej Grzyb. Kuratorium Oświaty w Poznaniu reprezentowała dyrektor Delegatury w Kaliszu - Violetta Słupianek. Licznie stawili się także samorządowcy reprezentujący gminy Powiatu Kępińskiego.

Uroczystego poświęcenia boiska dokonał ksiądz Jerzy Palpuchowski, proboszcz Parafii pw. św. Marcina w Kępnie. List gratulacyjny przesłał Premier Mateusz Morawiecki. Dyrektor szkoły, Danuta Stefańska podziękowała wszystkim, którzy zaangażowani byli w realizację projektu.

- Po wielu latach oczekiwań Powiat Kępiński wreszcie przystąpił do generalnego remontu kompleksu lekkoatletycznego - mówił w swoim wystąpieniu starosta Robert Kieruzal. - Dawne boisko przy Liceum Ogólnokształcącym swój blask utraciło już wiele, wiele lat temu. Choć obiekt był świadkiem narodzin wielu nadziei sportowych, nie był godnym miejscem do pielęgnowania dyscypliny sportu jaką jest bez wątpienia królowa sportu  -lekkoatletyka. Sytuację diametralnie zmieniła zakończona inwestycja.

Starosta Robert Kieruzal podkreślił zaangażowanie w realizację inwestycji poprzedniego starosty, Witolda Jankowskiego, który również był gościem uroczystości.

Inwestycja kosztowała 2 530 277,28 złotych. Powiat Kępiński złożył wniosek na dofinansowanie realizacji tego zadania inwestycyjnego do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dotacyjnego „Sportowa Polska”. Wniosek otrzymał dofinansowanie w kwocie blisko765 tys. zł.

Inwestycja objęła gruntowną przebudowę boisk. W miejsce starej, zdezelowanej asfaltowej płyty pojawiły się dwa boiska sportowe o nawierzchni syntetycznej, Pierwsze uniwersalne umożliwiające grę m.in. w koszykówkę, siatkówkę czy tenis ziemny, drugie służyć będzie do gry w piłkę nożną. Gruntownie przebudowana została również część lekkoatletyczna obiektu. Wykonana została bieżnia okólna o długości 300 metrów z odcinkiem prostym do organizacji biegów na dystansie 100 metrów. Dodatkowo wybudowano bieżnię do skoku w dal i rzutnię do rzutu kulą. Wygospodarowano także miejsce do rozgrywania skoku wzwyż. Obiekt jest oświetlony i posiada monitoring.

Podkreślić trzeba także, że Powiat Kępiński czyni starania, by pozyskać dofinansowanie na budowę tak potrzebnej tej szkole, nowej sali gimnastycznej.

Zwieńczeniem otwarcia kompleksu sportowego był mityng lekkoatletyczny dla szkół ponadpodstawowych oraz mecz piki nożnej Parlamentarzyści kontra Starostwo Powiatowe w Kępnie.