28 Listopad 2019

W czwartek 28 listopada punktualnie o 11.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie miało miejsce otwarcie ofert w związku z prowadzonym przez Powiat Kępiński postępowaniem przetargowym dotyczącym budowy hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Kępnie.

Łącznie w ramach w/w przetargu złożonych zostało siedem ofert.

Obecnie prowadzona będzie procedura weryfikacji złożonych przez oferentów ofert.

Zadanie objęte przetargiem zakłada budowę hali sportowej z łącznikiem do istniejącego budynku liceum wraz z zapleczem zawierającym pomieszczenia towarzyszące tj. węzły szatniowo-sanitarne, pomieszczenia magazynowe, pomieszczenie nauczycieli W-F, salę fitness, siłownię oraz pomieszczenie techniczne - kotłownię. Inwestycja obejmuje również zakup wyposażenia i sprzętu sportowego. Obiekt będzie dawał możliwość organizowania rozgrywek sportowych rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej w zakresie siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska w kwocie 2 484 100,00 złotych. Zgodnie z założonym w przetargu harmonogramem oddanie budynku do użytku planowane jest na czerwiec 2021 roku.