20 Listopad 2003
Gościem posiedzenia był Przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego Czesław Kokot.
|n|
|n|1/ W pierwszym punkcie posiedzenia zarząd omówił trudną sytuację służby zdrowia.|n|Upoważniono Wicestarostę oraz Dyrektora SP ZOZ Kępno do prowadzenia rozmów w tej sprawie podczas spotkania w dniu 19.11.2003 roku z władzami województwa.
|n|2/ Następnie omówione zostały sprawy oświatowe:
|n|-podjęto uchwałę nr 55/2003 dot.wyrażenia zgody przez powiat na wynajem lokali użytkowych w budynkach stanowiących własność powiatu ,a będących w trwałym zarządzie placówek oświatowych,
|n|-omówiono projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie obowiązkowego wymiaru zajęć w placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat,
|n|-przyjęto do wiadomości pismo Dyrektora L.O. Nr 1 w Kępnie w sprawie zajęć W-F/remont sali/ .
|n|3/Sprawy finansowe:
|n|-omówiono zmiany w projekcie uchwały dot. planu finansowego zadań z zakresu administracji rządowej, zwiększono środki na ewidencję gruntów i budynków w kwocie 35.000 zł. (zarząd podjął uchwałę nr 56/2003 w tej sprawie)
|n|-omówiono wnioski radnych, które zostały wystosowane na poprzedniej sesji Rady Powiatu,
|n|4/ Ze względu na planowane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 14 grudnia 2003 roku w tym likwidację pociągu „Koziołek” Poznań-Katowice zarząd stoi na stanowisku, aby wystosować stanowczy protest do przewoźnika PKP w tej sprawie.
|n||n|Zarząd zwraca się z prośbą do wszystkich Radnych Rady Powiatu Kępińskiego o zbieranie podpisów pod petycją w sprawie likwidacji pociągów, która zostanie przekazana Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego oraz do PKP.
|n||n||n|Zwrócono się również do SZ.P. Radnych o poparcie w sprawie głosowania nad stanowiskiem Rady Powiatu Kępińskiego w/w sprawie.