01 Październik 2003
W dniu 30 września 2003 roku o godz. 12.00 w Bibliotece Powiatowej w Kępnie zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Kępińskim, a Funduszem Promocji i Rozwoju Województwa Wielkopolskiego.
|n|
|n|Zadaniem Funduszu jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw m.in. poprzez: udzielanie poręczeń kredytowych, organizowanie kursów i szkoleń, poradnictwo ekonomicznego, ułatwianie nawiązywania kontaktów z przedsiębiorcami spoza Województwa Wielkopolskiego, prowadzenie działań informacyjno - reklamowych dotyczących uwarunkowań gospodarczych Województwa w środkach masowego przekazu, organizowanie imprez informacyjnych o gospodarce Województwa i uczestniczenie w imprezach organizowanych przez inne podmioty.
|n|Na mocy podpisanego porozumienia Powiat Kępiński stał się Jednostka Certyfikowaną Funduszu o nr 0022. Osobą uprawnioną z ramienia Starostwa Powiatowego do reprezentowania Funduszu oraz do pomocy przedsiębiorcom w zakresie m.in. starania się o poręczenia kredytowe udzielane przez Fundusz jest Katarzyna Kołcio-Kraus.