• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
21 Listopad 2011
kategoria:
Aktualności

Uczniowie klasy I i III gimnazjum  z Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie  przemierzali Europę w towarzystwie Syriusza – maskotki Unii Europejskiej.   Konkurs ten każdego roku odbywa się  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy  w Borzęciczkach .W konkursie wzięło udział 5 drużyn z terenu woj. wielkopolskiego . Dzień 18.11.2011 r. okazał się być sprawdzianem  wiedzy  o Unii Europejskiej. Szkoły reprezentowały drużyny czteroosobowe.

Konkurs obejmował zakres szerokiej wiedzy o państwach członkowskich Unii Europejskiej   ( zabytki, przedmioty, taniec, kultura, skojarzenia) oraz podstawowe wiadomości dotyczące powstania i funkcjonowania Unii Europejskiej. 

Uczestnicy mieli do rozwiązania 16 zdań- quizy, krzyżówki, rozsypanki, puzzle, praca z mapą,itp.
Podobnie jak rok wcześniej wszystkie drużyny bez najmniejszych problemów radziły sobie z rozwiązywaniem zadań. Młodzi zawodnicy bardzo szybko i sprawnie przelewali swoją wiedzę na kartkę papieru. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu zawodników. Gratulacje należą się uczniom: Karolinie Piszczałka – kl. III gimn., Jessice Matusiewicz , Norbertowi Michalskiemu  i Mateuszowi Zmuda – uczniom z kl. I gimn. ale również opiekunom drużyn za trud w przygotowanie.
 W przyszłym roku organizatorzy zapraszają na jubileuszowy X  konkursu.
Udział uczniów niepełnosprawnych w konkursach to wielkie wyzwanie, mobilizacja ale równocześnie zadowolenie z osiąganych efektów.

do góry